Если ходите без шапки и теплых носков, заболеете быстрее

45756_0Британськi науковцi довели це, провівши дослідження за участю 180 людей. Серед цілком здорових волонтерів нежить першими підхопили ті, хто розгулював на холоді без шапки і теплих шкарпеток.

— Зв’язок між переохолодженням і застудою безпосередній, — пояснює Володимир Родіонов, провідний науковий співробітник Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — Холодне чи мокре взуття та шкарпетки дуже швидко призводять до охолодження ніг, які віддають тепло.

Через гомілку проходять великі вени, тому кров швидко охолоджується. Крім того, на стопах є багато біологічно активних точок. До речі, як і на вухах — їх  перемерзання також часто призводить до нежитю та болю у  горлі. Ці точки відповідають за всі органи й системи. А переохолодження призводить до розбалансування систем органiзму.

— А як реагує на переохолодження голова?

— Під впливом холоду може розвинутися спазм головного мозку, що призводить до сповільнення його кровопостачання, — застерігає Олена Решетник, сімейний лікар вищої категорії. — Звідси — і бiль голови, і запальні процеси у вухах та дихальних шляхах (отит, ангіна, синусит, гайморит тощо). Крім того, переохолодження голови може спровокувати загострення хронічних хвороб, наприклад, невралгії чи тонзиліту.

Перебування без шапки під холодним дощем чи у вітряну осінню погоду (навіть при +5 градусах) призводить і до погіршення перебігу гіпертонії, зростання показників внутрішньочерепного тиску. Волосся стає ламким, сухим і рідким: переохолодження призводить до порушення кровопостачання волосяних цибулин. Вони «всихають», і людина втрачає волосину за волосиною.

— Якщо вже перемерз, як запобігти захворюванню?

— Насамперед треба якомога швидше надягнути сухі шкарпетки та взуття. Не можна ходити у вологому, навіть якщо у приміщенні тепло. У садках та школах  обов’язковим є змінне взуття, варто принести запасну  пару і в офіс. Замерзлі ноги треба розтерти до відчуття тепла.

Щойно відчули ознаки застуди, якомога скорше промийте нiс та прополоскайте горло сольовим розчином (пiв чайної ложки солi на склянку води).  Випийте гарячого чаю з лимоном та малиною, імбирем (його додають на кінчику ножа), калиною. Це допоможе зігрітися i забезпечить організм аскорбіновою кислотою, що сприяє активізації імунітету.

«Добрий лікар»

FacebookTwitterVKGoogle+Отправить

Добавить комментарий

 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *