Медики назвали главный признак, который является основным предвестником инсульта

insylt2Інсульт – один із смертельно небезпечних станів, ознаки якого, а також правила надання першої допомоги повинен знати кожен.

Існує ряд міфів про симптоматику, якою проявляє себе інсульт. На жаль, це далеко не завжди класичне «різке падіння з втратою свідомості і втратою чутливості або здатності до руху в одній половині тіла». Досить часто інсульт протікає набагато спокійніше, пише healthystyle.info.

В останні роки згладжена картина інсульту зустрічається все частіше. Відомі випадки, коли сам пацієнт, а іноді і лікар, навіть подумати не могли, що зіткнулися з проявами мозкової катастрофи, настільки зміненою і слабко вираженою була її симптоматика.

Величезну клінічну роль відіграє асиметричність симптомів (якими б вони не були). Грубо кажучи, не так значущий, наприклад, сам факт появи оніміння в будь-якій частині тіла, як поява цього симптому тільки на одній половині тіла. Те ж стосується і головного болю, і порушення координації.

Поганою ознакою є асиметричність в міміці, коли пацієнт намагається посміхнутися, але друга половина його обличчя залишається нерухомою.

Існують також і більш специфічні ознаки, які зустрічаються рідше, але більш точно вказують на розвиток у пацієнта інсульту. До них відносять:

-порушення свідомості (сплутаність свідомості, затьмарення свідомості)

-оніміння на одній стороні тіла

-асиметричність міміки

-дизартрія (порушення здатності говорити) і порушення здатності розуміти мову – це вже дуже серйозний симптом, який вказує на те, що інсульт вже розвинувся і що на повному ходу гинуть клітини головного мозку, що відповідають за ті чи інші функції.

Виходячи з усього вище сказаного, зробимо прості висновки: будьте уважні до себе і своїх близьких. Слідкуйте за цифрами артеріального тиску і цукру крові.

Декомпенсована артеріальна гіпертензія є ключовим фактором розвитку інсульту, тому якщо ви гіпертонік – не нехтуйте регулярними візитами до лікаря. Це допоможе зберегти ваше серце і клітини головного мозку в повному порядку!

Не вживайте у великих кількостях алкоголь, кофеїн, жирну і смажену їжу. Ваше тіло вам довірено один раз і назавжди. Ви ж несете відповідальність за збереження свого здоров’я і повноцінної життєздатності.

Вголос

FacebookTwitterVKGoogle+Отправить

Добавить комментарий

 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *