Повышается страховой стаж, а не пенсионный возраст: что изменится с введением пенсионной реформы? (укр.)

960Наразі для того, щоб вийти на пенсію у 60 років, потрібно мати не менше 15 років страхового стажу. У разі прийняття законопроекту щодо пенсійної реформи, вже з 1 січня 2018 року страховий стаж для виходу на пенсію збільшиться на 10 років. А потім ще більше.

Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» поняття «страховий стаж» тлумачить наступним чином – це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Як зміниться ситуація із страховим стажем у 2018 році після прийняття пенсійної реформи пояснив Володимир Носенко, перший заступник начальника Головного  управління Пенсійного фонду України у Полтавській області:

«Пенсійний вік залишається на рівні 60 років. Жінки впродовж наступних 2 років виходитимуть на пенсію у віці менше, аніж 60 років.

Але з 1 січня 2018 року збільшується страховий стаж для виходу на пенсію. Нині він складає 15 років. Це буде одноразове підвищення на 10 років: з 15 до 25. І з нового року для того, щоб вийти на пенсію у 60 років, потрібно буде мати страховий стаж не менше 25 років. Як для жінок, так і для чоловіків.

Впродовж наступних 10 років ця планка буде збільшуватися на один рік. І вже у 2028 році для того, щоб вийти на пенсію у 60 років, варто буде мати не менше 35 років страхового стажу»

Щодо правил обчислення страхового стажу, Носенко зазначив, що вони не зміняться. Стаж до 2000 року буде врахований за нормами, які діяли до відповідного року.

«Тобто по трудовій книжці, якщо це військова служба – це військовий квиток, навчання в навчальних закладах – це диплом. Тут нічого не змінюється»

Що стосується роботи після 2000 року – стаж цей буде враховуватися за даними персоніфікованого обліку.

Що робити людям, які не матимуть стажу

«Тут діятимуть правила так званого «гнучкого пенсійного коридору». Тобто, якщо у людини немає стажу 25 років з першого січня, вона може піти на пенсію у 63 роки, але при наявності стажу від 15 до 25 років»

Особи, які не матимуть навіть відповідного стажу, також отримуватимуть допомогу. Але цю допомогу виплачуватиме не Пенсійний фонд, а органи соцзахисту. За словами Володимира Носенка, така допомога призначатиметься у віці 65 років і дорівнюватиме не менше ніж прожитковий мінімум для непрацездатний громадян.

Не вистачає кількох років стажу для виходу на пенсію – їх можна купити

«Якщо вам не вистачає кількох років стажу до виходу на пенсію, їх можна купити. До прийняття пенсійної реформи стажу можна придбати у необмеженій кількості. Після пенсійної реформи ця можливість буде обмежена.

Стаж можна буде купити не більше, ніж на 2 роки. Також підвищуються тарифи на придбання цього стажу. За перший рік це буде подвійний тариф –  1408 гривень (704 грн*2). За перший рік при зарплаті 3200 коштуватиме майже 17 тис гривень, за другий рік – майже 13 тис гривень», — пояснив перший заступник.

ЕнергоЛайф.інфо

FacebookTwitterVKGoogle+Отправить

Добавить комментарий

 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *