10 фактов об «Укроборонпроме», о которых мало кто знает

ukroboronpromРоксолана Шейко, керівник апарату ДК «Укроборонпром»

Деякі заводи «Укроборонпрому» займають площу більшу, ніж певні європейські країни, а найбільш старе підприємство Концерну застало при житті видатного письменника та філософа Григорія Сковороду.

На підприємствах ДК створено і легендарний танк Т-34, і найсучасніший танк України – «Оплот».

А в конструкторських бюро Концерну ведеться робота над створенням озброєння у всіх галузях від гідроакустичних буїв та оптичних приладів, до високоточного ракетного озброєння та літаків.

Які ще цікавинки приховують підприємства державного концерну?

  1. Найстарішим підприємством «Укроборонпрому» є Шосткинський казенний завод «Зірка», який 16 вересня 2017 року відсвяткував своє 246-річчя.

Цей завод засновано ще в 1771 році, тож він застав при житті видатного письменника та філософа Григорія Сковороду. З першого дня своєї роботи по сьогодні завод спеціалізується на виготовлені високоякісного пороху.

  1. Наймолодшим підприємством «Укроборонпрому» стало ДП «Електричні системи», створене 12 липня 2017 року разом з американською компанією Delphi Corporation. Підприємство згенерує 2500 робочих місць при портфелі інвестицій 10 мільйонів євро.
  2. До складу ДК «Укроборонпром» входить ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені Морозова». Саме на цьому підприємстві створено легендарний та наймасовіший танк Другої світової війни – Т-34.

У цьому ж конструкторському бюро розроблено найсучасніший танк України – «Оплот».

  1. Найбільшими підприємствами «Укроборонпрому» є ДП «Антонов» та ДП «НВКГ Заря Машропект», на кожному з яких щодня працює більше 12 тисяч фахівців.

А загалом «Укроборонпром» є одним з найбільших в Україні об’єднань з більш ніж 130 підприємств, у яких працює біля 80 тисяч фахівців. Це майже дорівнює населенню такого міста, як Мукачево або Умань.

  1. Найбільшу кількість підприємств «Укроборонпрому» сконцентровано в Київській та Харківській області – 37 та 18 відповідно. Загалом, у кожному регіоні України розташоване хоча б одне підприємство Концерну. Єдиний виняток – Полтавська область.
  2. Серійний завод «Антонов» у Києві займає більше 3 квадратних кілометрів (враховуючи злітно-посадкову смугу), що більше ніж площа Монако. Через такі значні розміри для зручності робітників територією заводу курсують автобуси.
  3. Найбільш старим підприємством авіабудівної галузі України є підприємство «Укроборонпрому» ДП «Одеський авіаційний завод», засноване ще в 1911 році одеситом Артуром Анатра, який походив з роду купців з Сицилії.

На цьому заводі під час Першої світової війни було розроблено літак-розвідник «Анаде», яких завод побудував більше 200 одиниць.

  1. Єдиним підприємством України, яке має повністю закритий цикл виробництва оптичних приладів – від варіння спеціального скла до створення готової до використання продукції – є ДП «Ізюмський приладобудівний завод», який виготовляє приціли, лазерні системи наведення, прилади спостереження та інше обладнання.
  2. Харківський «Завод імені Малишева» є найстарішим підприємством бронетанкового кластеру «Укроборонпрому». Воно було засновано ще в 1896 році та призначалося для виробництва паровозів.

У створенні заводу важливу роль зіграли інвестиції французьких підприємців, які вклали більше 375 тисяч рублів (сьогоднішній еквівалент – близько 4 мільйонів доларів). Сам завод збудовано за два роки силами 1700 робітників.

  1. В «Укроборонпромі» сконцентровано 31 конструкторське бюро, які ведуть розробки в усіх сферах оборонної промисловості – від розробки оптичних приладів та засобів радіолокації до створення бронемашин та літаків.

«Укроборонпром» на постійній основі залучає свої наукові потужності для взаємовигідної роботи за спільною з країнами Альянсу науковою програмою «Розумна оборона» та дослідженнями в рамках NIAG – Індустріальної консультативної групи НАТО.

Роксолана Шейко, керівник апарату ДК «Укроборонпром», спеціально для УП

FacebookTwitterVKGoogle+Отправить

Добавить комментарий

 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *